Szombat - április 21.

19:00Komolyzene: Vox Humana kórus, Csíkikamara zenekar, Georgius zenekar Nyitó hangverseny
— karmester: Steffen Schlandt (Brassó), szólisták: Sebestyén Lázár Enikő, Mocanu Prezsmer Erika, Szilágyi Zsolt, Sándor Árpád (Kolozsvár)
/ Krisztus Király római katolikus templom
21:00 Kalapos táncház és folkkocsma
/ Bastion vendéglő
21:00 Saint George Rock Night 7.
— Fellépők: Acoustic Trio, Wortex, Carnival, No Sugar (Gyergyószentmiklós), Mercedes Band
/ Club Brava

Vasárnap - április 22.

13:00Kiállításmegnyitó: Törökországi hagyományos ortodox ikonok egy katolikus székely szemével
— Karda Zoltán fotókiállítása
/ Román Szellemiség Múzeuma
17:00Színház: EsőemberBővebben
— az Orlai Produkciós Iroda és a Budapesti Belvárosi Színház művészeinek produkciója
www.belvarosiszinhaz.hu
/ Tamási Áron Színház nagyterme
20:00Jazz: Snaps Vocal Band feat. Luiza Zan (Bukarest)
— a Székely Hírmondó ajánlásával
/ Di Stefano bár
20:00Színház: EsőemberBővebben
— az Orlai Produkciós Iroda és a Budapesti Belvárosi Színház művészeinek produkciója
www.belvarosiszinhaz.hu
/ Tamási Áron Színház nagyterme
20:30Színház: Hernádi Judit Kíséret nélkül
— zenés önálló est
/ Tamási Áron Színház nagyterme

Hétfő - április 23.

10:00Koncert: ALMA együttes (Budapest) — Bővebben
— gyerekkoncert óvodásoknak
http://www.ihonlap.hu/almazenekar
/ Szakszervezetek Művelődési Háza
12:00 A román közösség díszpolgári díjainak átadása
/ Ortodox katedrális
15:00Koncert: Alma együttes (Budapest) — Bővebben
/ Szakszervezetek Művelődési Háza
17:00Színház: Udvaros Dorottya, Hernádi Judit Parti Nagy Lajos: A Bandy-lányok (Budapest) — Bővebben
http://orlaiprodukcio.hu/eloadas/bandy-lanyok
/ Tamási Áron Színház nagyterme
18:00Komolyzene: III. Diákkórus-fesztivál
— Fellépő kórusok: a Székely Mikó Kollégium kórusa, a Mikes Kelemen Gimnázium kórusa, a Református Kollégium kórusa, valamint a Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyerekkórusa, Eufónia ifjúsági vegyeskara és Szerenád kamarazenekara
/ Krisztus Király római katolikus templom
18:00Komolyzene: Cantabile Trio (Sepsiszentgyörgy)
— (Könczey Kinga – fuvola, Szélyes Margit – szoprán, Krecht Emese – zongora)
/ a Plugor Sándor Művészeti Líceum díszterme
18:00Kiállításmegnyitó: Tájak, idők, fejfedők
— Tóth Botond és Mihály Csaba gyűjteményéből
/ Babeş–Bolyai Tudományegyetem
18:00Színház: Andrei Mureşanu Színház Igor Bauersima: Norway. Today (Sepsiszentgyörgy)
— projektfelelős: Mirela Bucur, Claudia Ardelean, Ion Fiscuteanu Jr.
www.tam.ro
/ Bod Péter Megyei Könyvtár
19:00Kiállításmegnyitó: Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem doktori hallgatóinak műveiből Közös ismeretlen
http://www.magma.maybe.ro
/ Lábas Ház
20:00Sport: Sepsi FC – City’Us (Marosvásárhely) teremfoci mérkőzés
— Román Kupa elődöntő, visszavágó
/ Szabó Kati Sportcsarnok
20:30Színház: Udvaros Dorottya, Hernádi Judit Parti Nagy Lajos: A Bandy-lányok (Budapest) — Bővebben
http://orlaiprodukcio.hu/eloadas/bandy-lanyok
/ Tamási Áron Színház nagyterme

Kedd - április 24.

17:00Parti Nagy Lajos és Kovács András Ferenc költők Lét és líra játékmesterei
— író-olvasó találkozó és beszélgetés (Szervező: Bod Péter Megyei Könyvtár, támogató: Szépírók Társasága, Budapest - A könyv utóélete c. program)
/ Bod Péter Megyei Könyvtár
18:00Kiállításmegnyitó: 1 híján 20 / intermédia
— Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszék hallgatóinak műveiből
/ Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér
18:00Berecz András Mesemondó est kicsiknek és nagyoknak (Budapest) — Bővebben
— a Székely Hírmondó ajánlásával
http://www.bereczandras.hu
/ Tamási Áron Színház nagyterme
19:00Színház: Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata Székely Csaba: Bányavirág (Marosvásárhely)
http://www.yorickstudio.ro/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió
20:00Koncert: Alba Ecstasy & Nord The Electronic Museum ConcertBővebben
— szintetizátor koncert és hangszerkiállítás
/ Székely Nemzeti Múzeum, Bartók terem
21:00Színház: Honvéd Együttes kisHamlet műhely Nékem csak Budapest kell (Budapest) — Bővebben
— Vacsorával egybekötött zenés színházi előadás
http://www.honvedart.hu/tarsulatok/szineszszolista_tagozat_kishamlet_muhely/htmls/
/ Park vendéglő
21:30Színház: Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata Székely Csaba: Bányavirág (Marosvásárhely)
http://www.yorickstudio.ro/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió

Szerda - április 25.

14:00Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar Üzletigazgatási Tanszék Nyílt egyetemi napok
http://econ.ubbcluj.ro/
/ Babeş–Bolyai Tudományegyetem
15:00 Az arany- és gyémántlakodalmasok köszöntése
/ Polgármesteri Hivatal, Esketőház
17:00Könyvbemutató: Csutak Tamás Életem a futás
— könyvének tárgya Gáll Lajos életrajza
/ Bod Péter Megyei Könyvtár
17:00Filmvetítés: Focus Rectus Egyesület Az én időmben Szentgyörgy
— dokumentumfilm, 80 perc –adománygyűjtő vetítés a prágai Szent György-szobor másolatára
/ Tamási Áron Színház nagyterme
18:00Színház: Honvéd Együttes kisHamlet műhely Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka (Budapest) — Bővebben
— rendező: Zakariás Zalán
http://www.honvedart.hu/tarsulatok/szineszszolista_tagozat_kishamlet_muhely/htmls/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió
18:30Kiállításmegnyitó: Örmény ládafia – kaftán a divatban
— Simó Júlia tervei alapján készült ruhák, a kiállítást megnyitja Kalamár György
/ Lábas Ház
19:00Komolyzene: Musick’s Delight This Merry Pleasant Spring (Svájc) — Bővebben
— viola da gamba koncert
/ Krisztus Király római katolikus templom
20:30Színház: Honvéd Együttes kisHamlet Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka (Budapest) — Bővebben
— rendező: Zakariás Zalán
http://www.honvedart.hu/tarsulatok/szineszszolista_tagozat_kishamlet_muhely/htmls/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió
21:00Koncert: Pop Iván alternatív zenei est (Budapest–Sepsiszentgyörgy)
/ Di Stefano bár

Csütörtök - április 26.

12:00Kiállításmegnyitó: Szent György Expo
— Megnyitó
/ Új Városi Sportcsarnok
15:00Koncert: Diákegyüttesek Országos Találkozója
http://www.emihirek.ro
/ B színpad
16:00Kiállításmegnyitó: Az erdélyi konyha
— néprajzi kiállítás Árkosi Tájmúzeum gyűjteményéből, megnyitóbeszédet mond Éltes Barna szobrászművész
/ Kultúrkert
17:00Színház: VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – záróünnepség
— Mozsikácska gyermekkoncert Orbán Ferenc és barátai előadásában
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
17:00Kiállításmegnyitó: Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművész Szövetség tagjainak közös tárlata
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
17:30Színház: Visky Árpád Színjátszókör Vidám jelenetek Nóti Károly írásaiból
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
18:00Előadás: Balogh Béla író A szeretet törvénye (Magyarország)
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem
18:00Színház: Bulandra Színház A. P. Csehov: Măscăriciul (Bukarest)
— rendező: Horaţiu Mălăele
/ Tamási Áron Színház nagyterme
18:00Koncert: Korál-sziget együttes, előzenekar: Üzenet együttes Keresztény könnyűzene (Budapest, Kézdivásárhely–Csernáton)
/ Evangélikus templom
19:00Komolyzene: Mága Zoltán hegedűművész és kamarazenekara (Budapest) — Bővebben
— a Székely Hírmondó ajánlásával
http://www.magazoltan.hu/
/ Krisztus Király római katolikus templom
19:45 Eredményhirdetés
— Diákegyüttesek Országos Találkozója
/ B színpad
20:00Koncert: A nyertes együttes koncertje
— Diákegyüttesek Országos Találkozója
/ B színpad
20:00Színház: (Technikai okok miatt elmarad) Bicskei Zsuzsanna Aszály
— tánc-vers performansz
/ Lajtha László Stúdióterem
20:00Indoor piknik: Sansz társasjáték klub különkiadás
— Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális és Ifjúsági Fővárosa szervezésében
/ Sepsiszentgyörgy, Gödri Ferenc u. 16.
20:30Indoor piknik: Várhelyi Attila – zongora, Benedek Ágnes – ének Megnyitó: PETIT DUETTE
/ Gödri Ferenc utca 16.
21:00Koncert: Kalapács (HU) — Bővebben
http://www.kalapacs.net
/ B színpad
22:00Indoor piknik: lemezlovasok: Chionghee, Dubase, Küb_Beat Silent Dance, fejhallgatós buli
/ Gödri Ferenc utca 16.

Péntek - április 27.

10:00Kerekasztal-beszélgetés: Erkölcs, politika, civil társadalom
— . J. Rousseau születése 300. évfordulója tiszteletére. Fő szervező és moderátor: Dr. Egyed Péter, egyetemi előadótanár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár). Résztvevők: Dr. Prahovean Vasile, tanár, iskolaigazgató, Sepsiszentgyörgy; Dr. Demeter Attila, adjunktus, BBTE; Dr. Soós Amália, tudományos kutató, BBTE; Dr. Balogh Brigitta, egyetemi előadótanár, Partiumi Keresztény Egyetem; Borbáth Endre, egyetemi hallgató, BBTE; Dr. Bíró Béla, egyetemi tanár, Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, olvasóterem
11:00 Miénk itt a tér
— a Testvértelepülések Utcájának és a székely termékek vásárának hivatalos megnyitója
/ a Mikes Kelemen Főgimnáziummal szemben, bejárat a Kós Károly utcából
11:45 A kézműves vásár megnyitója
/ Kultúrkert színpad
12:00 Ünnepélyes felvonulás a 21. Szent György Napok fellépőivel
/ B színpad
12:00Néptánc: Váradi József Általános Iskola IV. B, I. B, III. E, a Székely Mikó Kollégium III. A, B, C, valamint a Mikes Kelemen Líceum II. B osztálya
— oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:30 Antal Árpád András polgármester vásárnyitó beszéde
/ B színpad
12:45 A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar koncertje
/ B színpad
13:00Folker együttes Gyermektáncház
/ Kultúrkert színpad
13:00Borudvar: Borudvar kiállítói és a SVESZ (Sepsiszentgyörgyi Vendéglátók és Éttermesek Szövetsége) szakmai találkozója és kóstolója
/ Kultúrkert
14:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum rézfúvós kvintettje
/ B színpad
14:00Magyar tájegységek konyhája: Paprika csárda ünnepélyes megnyitója
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
14:30Százlábú és a Százlábacskák néptáncegyüttesek
— tánckarvezetők: Virág Endre, Virág Imola, Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert színpad
14:30 A borudvar hivatalos megnyitója
/ Kultúrkert
14:30Borudvar: A borudvar sajtótájékoztatója
/ Kultúrkert
14:40Sport: Ida Aerobic
/ B színpad
15:00Koncert: Orbán Ferenc és barátai Mozsikácska (Sepsiszentgyörgy)
http://www.orbanferenc.com
/ Kultúrkert színpad
15:00 VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – záróünnepség
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
15:20Sport: Shoto Team Karate bemutató
/ B színpad
15:30 Az Ifjúsági Sátor hivatalos megnyitója, zenél az Ecou zenekar
/ Ifjúsági Sátor
15:45Vitus Kinga és csoportja Mini Zumba bemutató
/ B színpad
16:00Koncert: Knock Out (RO) — Bővebben
http://www.knockout.ro
/ A színpad
16:00Gyermekek Palotája tánccsoportjai Modern táncok
/ B színpad
16:00Caritas Családsegítő Szolgálatának Négyszögletű kerek udvar (Gyulafehérvár)
— interaktív játékok a vásárban nyüzsgő gyerekeknek a szervezésében
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
16:00 Lovas ügyességi verseny
/ a Sugásfürdő fele vezető út mentén
16:00Pászka Lehel a Kassai Lovasíjász Iskola tagja és csapata Lovasíjász bemutató
/ a Sportcsarnok mellett
16:00 A Szent György Napok fiatal oldala fotóverseny indítása
/ Ifjúsági Sátor
16:30Koncert: Session Jazz Band (Sepsiszentgyörgy)
http://www.sessionjazzband.ro/
/ Kultúrkert színpad
16:30 Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt – iratkozás
/ Ifjúsági Sátor
16:40KreaKids Stúdió Divatbemutató
/ B színpad
17:00Kiállításmegnyitó: (550 éve) húzzuk!!!
— Lukács Sándor Lucky karikatúrái, megnyitja: László Károly színművész
/ Sugás vendéglő, Kifli
17:00 Az Élő könyvtár program megnyitása
— célja, hogy megszüntesse az előítéleteket és növelje az emberek empátiakészségét. Szervezők: Ecou Egyesület és HITI Önkéntes Központ
/ Ifjúsági Sátor
17:30Koncert: Katapult (RO)
http://www.katapult.ro
/ B színpad
18:00Koncert: Geszti Péter és a Gringo Sztár (HU)
/ A színpad
18:00St. George Quintet (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert színpad
18:00Balettelőadás: a Művészeti Népiskola balett tagozata Diótörő, mesebalett
— rendező-koreográfus: Benkő Gizella, jelmezek: Szász Éva, zenei munkatárs: Márk Ildikó, Szilágyi Herbert Zsolt
/ Tamási Áron Színház nagyterme
18:00Közönségtalálkozó: Irigy Hónaljmirigy
/ Ifjúsági Sátor
19:00Koncert: Szabó Előd (X-Faktor 2010) és a Titán együttes
/ B színpad
19:00Közönségtalálkozó: Hooligans
/ Ifjúsági Sátor
19:30Szőke Nikoletta Quartet (Budapest) — Bővebben
http://www.nikolettaszoke.com
/ Kultúrkert színpad
20:30Koncert: Irigy Hónaljmirigy (HU) — Bővebben
— Álarcos utcabál, öltözz te is maskarába és légy a koncert szereplője, ne csupán hallgatója
www.mirigy.hu
/ A színpad
20:30Koncert: Ecou
— Emil Pantelimon és Kolumbán Zenge (ének), Eduard Sonea (ének, gitár), Cristian Urzică (szólógitár), Ujvarosi Alexandru (basszusgitár), Adrian Muntean (beatbox)
/ Ifjúsági Sátor
21:00Koncert: Vad Fruttik (HU)
/ B színpad
21:00Free Connection (Sepsiszentgyörgy)
— a Székely Hírmondó ajánlásával
/ Kultúrkert színpad
21:00Indoor piknik: DJ Dunkelbunt, DJ Goranga, DJ Missile Hangos buli (Ausztria)
/ Gödri Ferenc utca 16.
21:30Koncert: Schoolastic zenekar
— Kertész Huba (szólógitár), Nagy Szilvia, Bartos Barna şi Kolumbán Zenge (ének), Szabó-Sebők Előd (basszusgitár), Fülöp Réka (szintetizátor), Ceryák István (dob), vezetőtanár: Kertész János
/ Ifjúsági Sátor
22:00 Karaoke Party
/ Ifjúsági Sátor
22:30 Jazz-blues jam session
/ Di Stefano bár
23:00Koncert: Hooligans (HU) — Bővebben
— a Depo hozzájárulásával
http://www.hooligansweb.hu
/ A színpad
23:00 Habparty
/ Energy Play Klub
23:00Koncert: Science Function Sound System (Kolozsvár)
/ Ifjúsági Sátor
23:15Koncert: Role Bővebben
— 25. jubileumi nagykoncert
http://www.role.hu/index3.html
/ B színpad
23:50Koncert: Etajul 4
/ Old Man’s Pub
23:59Koncert: A SZERVEZŐ ÉRTESÍTÉSE SZERINT ELMARAD (La Rocca Club) - Ganxsta Zolee és a Kartel (Budapest)
/ La Rocca Club, Szakszervezetek Művelődési Háza

Szombat - április 28.

09:00Sport: Electrica Sport Klub Országos amatőr asztalitenisz verseny
/ Park vendéglő
09:30 17. Alfa fizikusok versenye VII–VIII. osztályos tanulók számára
/ Mikes Kelemen Líceum
09:30Vetélkedő: Gyorsasági mászóverseny
— iratkozás a helyszínen 8:30-tól
/ Erzsébet park, szovjet emlékmű
10:00Néptánc: Óvodások és kisiskolások műsora
— Benedek Elek Óvoda (előkészítő és nagy csoport), 5-ös számú óvoda (előkészítő és vegyes csoport), Gulliver Napköziotthon (Napocska és Békák csoportjai, Váradi József Általános Iskola II. B és C osztálya, Ady Endre Általános Iskola Zúzmara és Jégvirág néptáncegyüttesei, Kőrösi Csoma Sándor Óvoda Napraforgó Csoportja, Pinocchio Napköziotthon (előkészítő és nagy csoport), Hófehérke Óvoda Méhecske, Kukucsi, Micimackó, Csicsergő, Szivárvány, Csibészek, Vackor és Törpék csoportjai – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00 Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – regisztráció
/ az új Sportcsarnok mellett
10:00Komolyzene: XI. Barcasági gyülekezetek kórustalálkozója
/ Evangélikus templom
10:00az ÖTYE szervezésében BERNÁD ERZSÓ EMLÉKTORNA – kosárlabda torna öregfiúk és öreglányok számára
/ a Mikes Kelemen Főgimnázium sportterme
10:00 Cserkészotthon és Múzeum avatóünnepsége
/ Kórház utca 11.
10:00 XXII. Gáll Lajos Futónap – Gáll Lajos Futókör
/ indulás a Mihai Viteazul Főgimnázium elől
10:00Történelmi lovas életképek: Lovas hagyományőrzők bevonulása, táborverés, a jurta felhúzása
/ a Sportcsarnok mellett
10:00 Műhelymunka fiataloknak, fiatalokkal
/ Ifjúsági Sátor
10:00 Felvételi tájékoztató a Babeş–Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi tagozatáról
— dr. Fosztó Mónika, dr. Olteanu Laura adjunktus
/ Ifjúsági Sátor
10:30Élet a lélekben csoport Ökumenikus áhítat: Egy csepp a lélekben
/ B színpad
11:00Vetélkedő: Guruló világ - taposó-, tricikli-, bicikli- és rollerverseny ovisoknak
— Homa Kft. és a Jaxtrem Sport Klub szervezésében
/ az Erzsébet park felső sétánya
11:00Kovászna Megye Tanácsa Háromszéki polgármesterek találkozója
/ Park vendéglő előtt
11:00 Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – verseny és zsűrizés
/ az új Sportcsarnok mellett
11:00 Ökörsütés
/ Park vendéglő előtt
11:00Sport: Streetball verseny
— iratkozás a helyszínen 10:30-ig
/ a Tribel vendéglő előtt
11:00 Négyszögletű kerek udvar
— interaktív játékok a vásárban nyüzsgő gyerekeknek a gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálatának szervezésében
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
11:00Szentgyörgyi Ifjúsági Klub Kézműves tevékenységek
/ Ifjúsági Sátor
11:15Koncert: A sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa Dalköre Népdalcsokor
/ B színpad
11:30 Szépen szól a magyar nóta
— Koós Éva, Buta Árpád, Diós Brigitta előadásában, kísér Benedek Károly és népi zenekara
/ Park vendéglő előtt
11:45Őrkő Hagyományőrző Néptáncegyüttes
/ B színpad
12:00Néptánc: a Váradi József Általános Iskola I. C, D, II. E, III. C, IV. D, F osztálya
— Oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:00Szentgyörgyi Ifjúsági Tanács Fotó vadász
/ Ifjúsági Sátor
12:45Koncert: Antal Tibor és zenekara Gyimesi csángó népdalok
/ B színpad
13:00Néptánc: Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
/ Kultúrkert színpad
13:00 Bike trial
— Szent György-napi kerékpáros ügyességi verseny ifj. Orbán Bara Gábor Európa-bajnok szervezésében /
/ a Szakszervezetek Művelődési Háza előtt
13:00 A Treasure Hunt kincskereső vetélkedő rajtja
/ Ifjúsági Sátor
13:00Junior Business Club 12 vállalkozó / 12 hónap
/ Ifjúsági Sátor
13:00Történelmi lovas életképek: Lóidomítás Szabadidomítási alapok címmel (Csíkcsicsó)
— oktató: Lucz Levente a Csodaszarvas Lovasíjász Egyesület tagja
/ a Sportcsarnok mellett
13:30Koncert: Szivárvány együttes és Krizbai Teca (HU)
— fogyatékkal élők koncertje az Írisz-ház szervezésében
/ B színpad
13:45Néptánc: Fenyőcske Néptáncegyüttes (Kónya Ádam Művelődési Ház) és az Izvoraşul csoport
http://www.kultur.ro
/ Kultúrkert színpad
14:00Előadás: Sapientia Tudományegyetem, Műszaki és Társadalomtudományi Kar Rögtönzött interjúkészítés, laborkísérletek (Csíkszereda)
/ Ifjúsági Sátor
14:00Történelmi lovas életképek: Huszár és csatajelenet-bemutató (Martonfalva)
— a Szilaj Hagyományőrző Egyesület és a Horváth Ignác hagyományőrző csapat
/ a Sportcsarnok mellett
14:30 Csólyospálosi Tamburás Együttes és alföldi táncok
/ B színpad
15:00 A Háromszék napilap Nagy nyereményjátékának negyedéves sorsolása
/ B színpad
15:00Koncert: Exit Blues Band (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert színpad
15:00Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, huszáröltözetek, fegyverek és más eszközök bemutatása
/ a Sportcsarnok mellett
15:00 Rekordkísérlet: 100 kilós krumplis házikenyér
/ Diószegi pékség udvara (Építők útja)
15:00 Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – díjazás
/ az új Sportcsarnok mellett
15:40Koncert: László Attila
— a Csillag Születik 2011 tehetségkutató verseny győztese
/ B színpad
16:00Koncert: Cry Free – Deep Purple's Favourite Tribute (HU)
http://www.cryfree.hu
/ A színpad
16:00Előadás: a cahuli Haşdeu Tudományegyetem diákai és tanárai Szent György, néphagyomány Cahul városában és más vidékeken (Moldávia)

/ Ifjúsági Sátor
16:00Vetélkedő: Sepsiszentgyörgy legerősebb embere – bemutató és verseny
— iratkozás 15:00 órától
/ a Tribel vendéglő előtt
16:30Koncert: Séta a kacsámmal (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert színpad
16:45Koncert: Geri Gábor és a Betli Duo (HU)
/ B színpad
17:00Közönségtalálkozó: Taxi
/ Ifjúsági Sátor
17:00Történelmi lovas életképek: Jurtalátogatás naplementéig
/ a Sportcsarnok mellett
17:454 for Dance (HU)
http://www.4fordance.hu
/ A színpad
18:00Koncert: Rareş Totu Blues Trio (Bukarest)
/ Kultúrkert színpad
18:00 Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt díjkiosztó
/ Ifjúsági Sátor
18:30Koncert: Celest (RO)
/ B színpad
19:00Koncert: Taxi (RO) — Bővebben
— a Covalact hozzájárulásával
http://www.trupataxi.ro
/ A színpad
19:00Közönségtalálkozó: Republic
/ Ifjúsági Sátor
19:30Koncert: Borsodi Blue Trio (Békéscsaba)
— a Székely Hírmondó ajánlásával
20:00Koncert: Maszkura és a Tücsökraj (HU) — Bővebben
http://www.tucsokraj.hu
/ B színpad
21:00Koncert: Republic (HU) — Bővebben
http://www.republic.hu
/ A színpad
21:00Koncert: Blúz Bend (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
21:00 Táncház
/ Lajtha László Stúdióterem
21:00Indoor piknik: DJ Missile, DJ Barna, DJ Kusmo Silent Dance fejhallgatós buli
/ Gödri Ferenc utca 16.
21:00Koncert: Acoustic Trio (Sepsiszentgyörgy)
/ Ifjúsági Sátor
21:30Koncert: Firkin (HU) — Bővebben
— az őrült ír zenekar
http://www.firkinband.com
/ B színpad
22:00Koncert: F. A. N. (Brassó)
/ Ifjúsági Sátor
22:30 Jazz-blues jam session
/ Gödri Ferenc utca 16.
23:00Koncert: Boban and Marko Marković Orchestra (SB) — Bővebben
http://www.boban-and-marko-markovic.com
/ A színpad
23:00 Sax&Tech Party
/ Energy Play Klub
23:00Koncert: VIP Beat Joc (Erdély)
/ Ifjúsági Sátor
23:45Koncert: Varga Miklós és az Időgép zenekar (HU)
http://www.vargamiklos.hu
/ B színpad
23:50 Marcian Pertescu & Trenul de noapte lemezbemutató koncertje (Bukarest)
/ Old Man’s Pub

Vasárnap - április 29.

00:30 Party
/ Ifjúsági Sátor
01:00Koncert: Stroke 69 (RO)
http://www.stroke69.com
/ A színpad
10:00Néptánc: Óvodások és kisiskolások néptáncműsor
— Zsombor néptáncegyüttes (Sepsibükszád), Murgó néptáncegyüttes (Mikóújfalu), Vörösbegy néptáncegyüttes (Bodok), Csere néptáncegyüttes (Uzon) – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00Néptánc: Néptáncegyüttesek fellépése
— - rétyi “Nyír” Néptáncegyüttes Óvodásai és Iskolásai
- sepsibükszádi “Zsombor” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola Csoportja)
- mikóújfalu – “Murgó” Néptáncegyüttes Gyerekcsoportja
- sepsibodoki “Vörösbegy” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola)
- uzoni “Csere” Néptáncegyüttes
/ Kultúrkert színpad
10:00Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, lovasíjász- és baranta eszközök bemutatása
10:15Sport: A SZERVEZŐ ÉRTESÍTÉSE SZERINT ELMARAD (Alpin Sport) - Duatlon
— (iratkozás 9 órától) – Alpin Sport Egyesület
/ indulás a Mihai Viteazul Főgimnázium elől
11:00 A 100 kilós székely házikenyér ünnepélyes átvétele és megáldása
/ B színpad
11:00dr. Fosztó Mónika, dr. Olteanu Laura adjunktus Felvételi tájékoztató a Babeş–Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi tagozatáról
/ Ifjúsági Sátor
11:00Történelmi lovas életképek: oktató: Lucz Levente a Csodaszarvas Lovasíjász Egyesület tagj Szabadidomítási alapok (Csíkcsicsó)
/ a Sportcsarnok mellett
11:00Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Tanulók Palotájának “Batyus” néptáncegyüttes és a Bodzaforduló csoportja
/ Kultúrkert színpad
11:30 Ökumenikus istentisztelet a történelmi egyházak részvételével
/ B színpad
12:00Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás
/ a Sportcsarnok mellett
12:00Történelmi lovas életképek: Zalán futása
— lovas színház bemutató, szereplők: a Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Kiss Sándor Barcasági Barantacsapat, a gidófalvi Czecz János Barantacsapat, a bélafalvi Tuzson János Barantacsapat, a berecki Gábor Áron Barantaszállás, valamint a sepsiszentgyörgyi Sárkányölő Szent György Barantahad lovasai
/ a Sportcsarnok mellett
12:20Koncert: Mácsafej zenekar (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert színpad
13:00Syncron tánccsoport
/ B színpad
13:00 Pro Urbe-díjátadó ünnepség
— közreműködik: Sebestyén-Lázár Enikő (szoprán), Barabás Lajos (tenor), Lőfi Gellért (zongora)
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem
13:30Vetélkedő: Bajuszverseny
/ Kultúrkert színpad
14:00Youvennis Group
/ B színpad
14:30 Csocsó verseny
/ Ifjúsági Sátor
14:40Koncert: Szekler zenekar (Székelyföld) — Bővebben
http://szeklerband.blogspot.com
/ Kultúrkert színpad
14:45 A Székely Hírmondó nyereményjátékának sorsolása
/ B színpad
15:00a Constantin Brâncuşi Iskolacsoport diáktanácsa Hagyományos bulz
/ Ifjúsági Sátor
15:30Koncert: Haydn Dean's Big Band (RO-IR)
http://www.haydndeane.com/big_band.html
/ A színpad
15:30Koncert: Tix-It és Opra Monica
/ B színpad
16:00Koncert: Impro-Víziók 2.2 (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
16:00Közönségtalálkozó: Iris és Felicia Filip
/ Ifjúsági Sátor
16:00Vetélkedő: Kamionhúzó verseny
— (iratkozás 14:00 órától)
/ a Tribel vendéglő előtt
17:00Koncert: Holdviola (HU) — Bővebben
http://holdviola.hu
/ A színpad
17:00Koncert: Prog.Organ és Kátai Judit
/ B színpad
17:00Vetélkedő: Kézműves vásári tombolasorsolás
/ Kultúrkert színpad
17:00 Humoróra: Zsók Levente és barátai
/ Ifjúsági Sátor
17:30Koncert: Jedam (Sepsiszentgyörgy–Csíkszereda–Marosvásárhely) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
18:30Koncert: Crash
/ B színpad
19:00Koncert: Iris & Felicia Filip (RO) — Bővebben
— a Tricomserv és az Arcon hozzájárulásával
http://www.trupairis.ro
/ A színpad
19:00Koncert: Fabula Rasa şi Szirtes Edina „Mókus” (Budapest) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
19:00Közönségtalálkozó: Holdviola
/ Ifjúsági Sátor
20:00Koncert: Waterlily's Band
/ B színpad
20:00Koncert: Crazy Snowman
/ Ifjúsági Sátor
20:30Néptánc: Makám (Budapest) — Bővebben
21:00Koncert: Equinox együttes és a helyi fiatal tehetségek koncertje
— a Székely Hírmondó ajánlásával
/ B színpad
21:00Koncert: Broken Smile
/ Ifjúsági Sátor
21:15 A Szent György-napi tombola sorsolása
/ A színpad
21:30Koncert: Omega (HU) — Bővebben
http://www.omega.hu
/ A színpad
22:00 Retro buli
23:00 Tűzijáték
— az Autoliv ajándéka
/ A színpad

Állandó programok

Szombat - április 21.

10:00
Régészeti kiállítás: A csíkpálfalvi őskori település – Várdomb
— Naponta: 10:00–17:00
/ Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeum
10:00
Helytörténeti kiállítás: A sepsiszentgyörgyi Első Román Iskola
— Naponta: 10:00–17:00
/ Váradi József utca 38. szám

Vasárnap - április 22.

10:00
Fotókiállítás: Erdély virágai – jellegzetes jelenetek Erdély életéből /
— Naponta: 10:00–18:00
/ Székely Nemzeti Múzeum
10:00
Fotókiállítás a Gyermekek Palotája fotóklubjában tevékenykedő diákok munkáiból
— Naponta: 10:00–18:00
/ Gyermekek Palotája fotóklubja

Kedd - április 24.

10:00
Kiállítás: Tájak, idők, fejfedők – Tóth Botond és Mihály Csaba gyűjteményéből
— Naponta: 10:00–18:00
/ Babeş–Bolyai Tudományegyetem
10:00
Kiállítás: Közös ismeretlen
— Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem doktori hallgatóinak műveiből. Naponta: 10:00–18:00
/ Lábas Ház
10:00
Kézműveskedj velünk!
— Kreatív műhelyek, hagyományos foglalkozások helyi népművészekkel, arcfestés, szabadtéri kiállítások, tombola és sok más meglepetés. Naponta: 10:00-18:00
/ Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeum

Szerda - április 25.

11:00
Kiállítás: 1 híján 20 / intermédia
— Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszék hallgatóinak műveiből. Naponta: 11:00-19:00
/ Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér

Csütörtök - április 26.

11:00
VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó
— Naponta: 11:00–19:00
/ Váradi József Általános Iskola díszterme

Péntek - április 27.

10:00
Lovagoltatás – Barabás Lovarda (Árkos)
— Naponta: 10:00–17:00
/ a Sportcsarnok mellett
10:00
Szent György EXPO
— Nemzetközi kiállítás és vásár. Megtekinthető április 28-ig naponta 10 és 18 óra között, vasárnap (április 29.) 14 óráig.
/ Új Városi Sportcsarnok
10:00
Az erdélyi konyha
— Néprajzi kiállítás Bálinth Zoltán gyűjteményéből. Naponta: 10:00–23:00
/ Kultúrkert
10:00
Tárlatvezetés a Székely Nemzeti Múzeumban.
— Jegyárak: 6/3 lej; tárlatvezetés csoportoknak: 18 lej. Naponta: 10:00-18:00
/ Székely Nemzeti Múzeum
13:00
Sansz társasjáték klub különkiadás
— a Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális és Ifjúsági Fővárosa szervezésében. Naponta: 13:00-19:00
/ Sepsiszentgyörgy, Gödri Ferenc u. 16.
16:00
Borgasztronómiai bemutató és előadás
— A koncertek közötti szünetekben, pénteken és szombaton 16, 17:30 és 19 órai kezdettel, valamint vasárnap 17, 18:30 és 20 órától.
/ Kultúrkert

Szombat - április 28.

10:00
Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken
— Naponta: 10:00–18:00
/ az új Sportcsarnok mellett
10:00
Gróf Kálnoky Lovarda Lovagoltatás és pónilovazás (Kőröspatak)
— Naponta: 10:00–17:00
/ a Sportcsarnok mellett
10:00
Lukács Sándor Lucky Kiállítás: (550 éve) húzzuk!!!
— karikatúrák. Naponta: 10:00–21:00
/ Sugás vendéglő, Kifli
14:00
Outsider Music Fest 2012
— fogyatékkal élők művészeti fesztiválja. Fellépők: Az Írisz drámacsoport, Philadelphia Pro Familia Support zenekar, a Írisz ház tánccsoportja és zenekara, a tordasi Szivárvány Együttes, Krizbai Teca a Csillag születik sztárja.
/ Írisz ház, Gyöngyvirág utca 5.
Amigo Intercost Pepsi Ciuc Premium Arix Impex Abies Hunting Gorgo panzio Arcon Pinguin Tricomserv Autoliv Dioszegi Pekseg Prod Spicom Lro Covalact Depo Bertis Kaufland Conico Fit Sped Fenestela 68 Viastein Merkur Aquaris distribution Install-all Ordog kft T3 Kiado Teglas panzio Hotel Park Agora panzio Casa cu flori Europa Tanulmanyi Kozpont Arkos Auto Bogyo Multi Nr Julia viraguzlet Alter net Alisca Vending Sepsi Radio MTVA Friss fm Uj Magyar Szo Profi radio Slager Radio Plusz Portal Radio Romania Actualitati Mesagerul de Covasna Szekelyhon Erdelyi Naplo Kronika Erdely Fm Transindex Marosvasarhelyi Radio Zile si Nopti Observatorul de Covasna Haromszek napilap Fun Fm Retro Radio Prima Radio Erdely TV Kulturpart Nepujsag Regio Magazin Manna UH CSH Kukker Sepsi Hirdeto Udvarhelyi hirdeto Csiki hirdeto Zene Lapszemle Brassoi Lapok Brassai Magyar Adas Szabadidokalauz Szek-helyek Nem teve Szekelyfold info Kakukk Szatmar Csernaton TV Polyp TV TVR Magyaradas
© - Szent György Napok 2012 - Szerzői jogvédelem