Szombat - április 21.

10:00
Régészeti kiállítás: A csíkpálfalvi őskori település – Várdomb
— Naponta: 10:00–17:00
/ Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeum
21:00
Kalapos táncház és folkkocsma
/ Bastion vendéglő

Vasárnap - április 22.

10:00
Fotókiállítás: Erdély virágai – jellegzetes jelenetek Erdély életéből /
— Naponta: 10:00–18:00
/ Székely Nemzeti Múzeum

Kedd - április 24.

10:00
Kiállítás: Tájak, idők, fejfedők – Tóth Botond és Mihály Csaba gyűjteményéből
— Naponta: 10:00–18:00
/ Babeş–Bolyai Tudományegyetem
10:00
Kézműveskedj velünk!
— Kreatív műhelyek, hagyományos foglalkozások helyi népművészekkel, arcfestés, szabadtéri kiállítások, tombola és sok más meglepetés. Naponta: 10:00-18:00
/ Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeum

Szerda - április 25.

18:00
Színház: Honvéd Együttes kisHamlet műhely Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka (Budapest) — Bővebben
— rendező: Zakariás Zalán
http://www.honvedart.hu/tarsulatok/szineszszolista_tagozat_kishamlet_muhely/htmls/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió
18:30
Kiállításmegnyitó: Örmény ládafia – kaftán a divatban
— Simó Júlia tervei alapján készült ruhák, a kiállítást megnyitja Kalamár György
/ Lábas Ház

Csütörtök - április 26.

12:00
Kiállításmegnyitó: Szent György Expo
— Megnyitó
/ Új Városi Sportcsarnok
16:00
Kiállításmegnyitó: Az erdélyi konyha
— néprajzi kiállítás Árkosi Tájmúzeum gyűjteményéből, megnyitóbeszédet mond Éltes Barna szobrászművész
/ Kultúrkert

Péntek - április 27.

10:00
Szent György EXPO
— Nemzetközi kiállítás és vásár. Megtekinthető április 28-ig naponta 10 és 18 óra között, vasárnap (április 29.) 14 óráig.
/ Új Városi Sportcsarnok
10:00
Az erdélyi konyha
— Néprajzi kiállítás Bálinth Zoltán gyűjteményéből. Naponta: 10:00–23:00
/ Kultúrkert
11:45
A kézműves vásár megnyitója
/ Kultúrkert színpad
12:00
Ünnepélyes felvonulás a 21. Szent György Napok fellépőivel
/ B színpad
12:00
Néptánc: Váradi József Általános Iskola IV. B, I. B, III. E, a Székely Mikó Kollégium III. A, B, C, valamint a Mikes Kelemen Líceum II. B osztálya
— oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:30
Antal Árpád András polgármester vásárnyitó beszéde
/ B színpad
13:00
Folker együttes Gyermektáncház
/ Kultúrkert színpad
13:00
Borudvar: Borudvar kiállítói és a SVESZ (Sepsiszentgyörgyi Vendéglátók és Éttermesek Szövetsége) szakmai találkozója és kóstolója
/ Kultúrkert
14:00
Magyar tájegységek konyhája: Paprika csárda ünnepélyes megnyitója
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
14:30
Százlábú és a Százlábacskák néptáncegyüttesek
— tánckarvezetők: Virág Endre, Virág Imola, Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert színpad
14:30
A borudvar hivatalos megnyitója
/ Kultúrkert
14:30
Borudvar: A borudvar sajtótájékoztatója
/ Kultúrkert
15:00
Koncert: Orbán Ferenc és barátai Mozsikácska (Sepsiszentgyörgy)
http://www.orbanferenc.com
/ Kultúrkert színpad
16:00
Lovas ügyességi verseny
/ a Sugásfürdő fele vezető út mentén
16:00
Pászka Lehel a Kassai Lovasíjász Iskola tagja és csapata Lovasíjász bemutató
/ a Sportcsarnok mellett

Szombat - április 28.

10:00
Néptánc: Óvodások és kisiskolások műsora
— Benedek Elek Óvoda (előkészítő és nagy csoport), 5-ös számú óvoda (előkészítő és vegyes csoport), Gulliver Napköziotthon (Napocska és Békák csoportjai, Váradi József Általános Iskola II. B és C osztálya, Ady Endre Általános Iskola Zúzmara és Jégvirág néptáncegyüttesei, Kőrösi Csoma Sándor Óvoda Napraforgó Csoportja, Pinocchio Napköziotthon (előkészítő és nagy csoport), Hófehérke Óvoda Méhecske, Kukucsi, Micimackó, Csicsergő, Szivárvány, Csibészek, Vackor és Törpék csoportjai – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00
Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken
— Naponta: 10:00–18:00
/ az új Sportcsarnok mellett
10:00
Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – regisztráció
/ az új Sportcsarnok mellett
10:00
Történelmi lovas életképek: Lovas hagyományőrzők bevonulása, táborverés, a jurta felhúzása
/ a Sportcsarnok mellett
11:00
Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – verseny és zsűrizés
/ az új Sportcsarnok mellett
11:00
Ökörsütés
/ Park vendéglő előtt
11:00
Szentgyörgyi Ifjúsági Klub Kézműves tevékenységek
/ Ifjúsági Sátor
11:15
Koncert: A sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa Dalköre Népdalcsokor
/ B színpad
11:30
Szépen szól a magyar nóta
— Koós Éva, Buta Árpád, Diós Brigitta előadásában, kísér Benedek Károly és népi zenekara
/ Park vendéglő előtt
11:45
Őrkő Hagyományőrző Néptáncegyüttes
/ B színpad
12:00
Néptánc: a Váradi József Általános Iskola I. C, D, II. E, III. C, IV. D, F osztálya
— Oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:45
Koncert: Antal Tibor és zenekara Gyimesi csángó népdalok
/ B színpad
13:00
Néptánc: Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
/ Kultúrkert színpad
13:00
Történelmi lovas életképek: Lóidomítás Szabadidomítási alapok címmel (Csíkcsicsó)
— oktató: Lucz Levente a Csodaszarvas Lovasíjász Egyesület tagja
/ a Sportcsarnok mellett
13:45
Néptánc: Fenyőcske Néptáncegyüttes (Kónya Ádam Művelődési Ház) és az Izvoraşul csoport
http://www.kultur.ro
/ Kultúrkert színpad
14:00
Történelmi lovas életképek: Huszár és csatajelenet-bemutató (Martonfalva)
— a Szilaj Hagyományőrző Egyesület és a Horváth Ignác hagyományőrző csapat
/ a Sportcsarnok mellett
14:30
Csólyospálosi Tamburás Együttes és alföldi táncok
/ B színpad
15:00
A Háromszék napilap Nagy nyereményjátékának negyedéves sorsolása
/ B színpad
15:00
Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, huszáröltözetek, fegyverek és más eszközök bemutatása
/ a Sportcsarnok mellett
15:00
Főzőverseny: Tavaszi ízek Háromszéken – díjazás
/ az új Sportcsarnok mellett
16:00
Előadás: a cahuli Haşdeu Tudományegyetem diákai és tanárai Szent György, néphagyomány Cahul városában és más vidékeken (Moldávia)

/ Ifjúsági Sátor
17:00
Történelmi lovas életképek: Jurtalátogatás naplementéig
/ a Sportcsarnok mellett
21:00
Táncház
/ Lajtha László Stúdióterem
21:30
Koncert: Firkin (HU) — Bővebben
— az őrült ír zenekar
http://www.firkinband.com
/ B színpad
23:00
Koncert: Boban and Marko Marković Orchestra (SB) — Bővebben
http://www.boban-and-marko-markovic.com
/ A színpad

Vasárnap - április 29.

10:00
Néptánc: Óvodások és kisiskolások néptáncműsor
— Zsombor néptáncegyüttes (Sepsibükszád), Murgó néptáncegyüttes (Mikóújfalu), Vörösbegy néptáncegyüttes (Bodok), Csere néptáncegyüttes (Uzon) – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00
Néptánc: Néptáncegyüttesek fellépése
— - rétyi “Nyír” Néptáncegyüttes Óvodásai és Iskolásai
- sepsibükszádi “Zsombor” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola Csoportja)
- mikóújfalu – “Murgó” Néptáncegyüttes Gyerekcsoportja
- sepsibodoki “Vörösbegy” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola)
- uzoni “Csere” Néptáncegyüttes
/ Kultúrkert színpad
10:00
Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, lovasíjász- és baranta eszközök bemutatása
11:00
A 100 kilós székely házikenyér ünnepélyes átvétele és megáldása
/ B színpad
11:00
Történelmi lovas életképek: oktató: Lucz Levente a Csodaszarvas Lovasíjász Egyesület tagj Szabadidomítási alapok (Csíkcsicsó)
/ a Sportcsarnok mellett
11:00
Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Tanulók Palotájának “Batyus” néptáncegyüttes és a Bodzaforduló csoportja
/ Kultúrkert színpad
12:00
Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás
/ a Sportcsarnok mellett
12:00
Történelmi lovas életképek: Zalán futása
— lovas színház bemutató, szereplők: a Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Kiss Sándor Barcasági Barantacsapat, a gidófalvi Czecz János Barantacsapat, a bélafalvi Tuzson János Barantacsapat, a berecki Gábor Áron Barantaszállás, valamint a sepsiszentgyörgyi Sárkányölő Szent György Barantahad lovasai
/ a Sportcsarnok mellett
13:30
Vetélkedő: Bajuszverseny
/ Kultúrkert színpad
14:40
Koncert: Szekler zenekar (Székelyföld) — Bővebben
http://szeklerband.blogspot.com
/ Kultúrkert színpad
14:45
A Székely Hírmondó nyereményjátékának sorsolása
/ B színpad
15:00
a Constantin Brâncuşi Iskolacsoport diáktanácsa Hagyományos bulz
/ Ifjúsági Sátor
17:00
Koncert: Holdviola (HU) — Bővebben
http://holdviola.hu
/ A színpad
17:30
Koncert: Jedam (Sepsiszentgyörgy–Csíkszereda–Marosvásárhely) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
19:00
Koncert: Fabula Rasa şi Szirtes Edina „Mókus” (Budapest) — Bővebben
/ Kultúrkert színpad
20:30
Néptánc: Makám (Budapest) — Bővebben
Amigo Intercost Pepsi Ciuc Premium Arix Impex Abies Hunting Gorgo panzio Arcon Pinguin Tricomserv Autoliv Dioszegi Pekseg Prod Spicom Lro Covalact Depo Bertis Kaufland Conico Fit Sped Fenestela 68 Viastein Merkur Aquaris distribution Install-all Ordog kft T3 Kiado Teglas panzio Hotel Park Agora panzio Casa cu flori Europa Tanulmanyi Kozpont Arkos Auto Bogyo Multi Nr Julia viraguzlet Alter net Alisca Vending Sepsi Radio MTVA Friss fm Uj Magyar Szo Profi radio Slager Radio Plusz Portal Radio Romania Actualitati Mesagerul de Covasna Szekelyhon Erdelyi Naplo Kronika Erdely Fm Transindex Marosvasarhelyi Radio Zile si Nopti Observatorul de Covasna Haromszek napilap Fun Fm Retro Radio Prima Radio Erdely TV Kulturpart Nepujsag Regio Magazin Manna UH CSH Kukker Sepsi Hirdeto Udvarhelyi hirdeto Csiki hirdeto Zene Lapszemle Brassoi Lapok Brassai Magyar Adas Szabadidokalauz Szek-helyek Nem teve Szekelyfold info Kakukk Szatmar Csernaton TV Polyp TV TVR Magyaradas
© - Szent György Napok 2012 - Szerzői jogvédelem