Vasárnap - április 22.

10:00
Fotókiállítás a Gyermekek Palotája fotóklubjában tevékenykedő diákok munkáiból
— Naponta: 10:00–18:00
/ Gyermekek Palotája fotóklubja

Hétfő - április 23.

10:00
Koncert: ALMA együttes (Budapest) — Bővebben
— gyerekkoncert óvodásoknak
http://www.ihonlap.hu/almazenekar
/ Szakszervezetek Művelődési Háza
15:00
Koncert: Alma együttes (Budapest) — Bővebben
/ Szakszervezetek Művelődési Háza

Szerda - április 25.

11:00
Kiállítás: 1 híján 20 / intermédia
— Válogatás a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszék hallgatóinak műveiből. Naponta: 11:00-19:00
/ Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér
18:00
Színház: Honvéd Együttes kisHamlet műhely Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka (Budapest) — Bővebben
— rendező: Zakariás Zalán
http://www.honvedart.hu/tarsulatok/szineszszolista_tagozat_kishamlet_muhely/htmls/
/ Tamási Áron Színház, Új Stúdió

Csütörtök - április 26.

11:00
VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó
— Naponta: 11:00–19:00
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
12:00
Kiállításmegnyitó: Szent György Expo
— Megnyitó
/ Új Városi Sportcsarnok
17:00
Színház: VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – záróünnepség
— Mozsikácska gyermekkoncert Orbán Ferenc és barátai előadásában
/ Váradi József Általános Iskola díszterme

Péntek - április 27.

10:00
Lovagoltatás – Barabás Lovarda (Árkos)
— Naponta: 10:00–17:00
/ a Sportcsarnok mellett
10:00
Szent György EXPO
— Nemzetközi kiállítás és vásár. Megtekinthető április 28-ig naponta 10 és 18 óra között, vasárnap (április 29.) 14 óráig.
/ Új Városi Sportcsarnok
12:00
Ünnepélyes felvonulás a 21. Szent György Napok fellépőivel
/ B színpad
12:00
Néptánc: Váradi József Általános Iskola IV. B, I. B, III. E, a Székely Mikó Kollégium III. A, B, C, valamint a Mikes Kelemen Líceum II. B osztálya
— oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:30
Antal Árpád András polgármester vásárnyitó beszéde
/ B színpad
13:00
Folker együttes Gyermektáncház
/ Kultúrkert színpad
14:00
Magyar tájegységek konyhája: Paprika csárda ünnepélyes megnyitója
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
14:30
Százlábú és a Százlábacskák néptáncegyüttesek
— tánckarvezetők: Virág Endre, Virág Imola, Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert színpad
15:00
Koncert: Orbán Ferenc és barátai Mozsikácska (Sepsiszentgyörgy)
http://www.orbanferenc.com
/ Kultúrkert színpad
15:00
VI. Országos Gyermekszínjátszó Találkozó – záróünnepség
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
15:45
Vitus Kinga és csoportja Mini Zumba bemutató
/ B színpad
16:00
Gyermekek Palotája tánccsoportjai Modern táncok
/ B színpad
16:00
Caritas Családsegítő Szolgálatának Négyszögletű kerek udvar (Gyulafehérvár)
— interaktív játékok a vásárban nyüzsgő gyerekeknek a szervezésében
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
16:30
Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt – iratkozás
/ Ifjúsági Sátor
16:40
KreaKids Stúdió Divatbemutató
/ B színpad
17:00
Az Élő könyvtár program megnyitása
— célja, hogy megszüntesse az előítéleteket és növelje az emberek empátiakészségét. Szervezők: Ecou Egyesület és HITI Önkéntes Központ
/ Ifjúsági Sátor

Szombat - április 28.

10:00
Néptánc: Óvodások és kisiskolások műsora
— Benedek Elek Óvoda (előkészítő és nagy csoport), 5-ös számú óvoda (előkészítő és vegyes csoport), Gulliver Napköziotthon (Napocska és Békák csoportjai, Váradi József Általános Iskola II. B és C osztálya, Ady Endre Általános Iskola Zúzmara és Jégvirág néptáncegyüttesei, Kőrösi Csoma Sándor Óvoda Napraforgó Csoportja, Pinocchio Napköziotthon (előkészítő és nagy csoport), Hófehérke Óvoda Méhecske, Kukucsi, Micimackó, Csicsergő, Szivárvány, Csibészek, Vackor és Törpék csoportjai – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00
Gróf Kálnoky Lovarda Lovagoltatás és pónilovazás (Kőröspatak)
— Naponta: 10:00–17:00
/ a Sportcsarnok mellett
10:00
Cserkészotthon és Múzeum avatóünnepsége
/ Kórház utca 11.
10:00
Műhelymunka fiataloknak, fiatalokkal
/ Ifjúsági Sátor
10:00
Felvételi tájékoztató a Babeş–Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi tagozatáról
— dr. Fosztó Mónika, dr. Olteanu Laura adjunktus
/ Ifjúsági Sátor
11:00
Négyszögletű kerek udvar
— interaktív játékok a vásárban nyüzsgő gyerekeknek a gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálatának szervezésében
/ Székely Nemzeti Múzeum, Kultúrkert
12:00
Néptánc: a Váradi József Általános Iskola I. C, D, II. E, III. C, IV. D, F osztálya
— Oktatók: Virág Endre és Virág Imola
/ Kultúrkert színpad
12:00
Szentgyörgyi Ifjúsági Tanács Fotó vadász
/ Ifjúsági Sátor
13:00
Néptánc: Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
/ Kultúrkert színpad
13:00
A Treasure Hunt kincskereső vetélkedő rajtja
/ Ifjúsági Sátor
13:00
Junior Business Club 12 vállalkozó / 12 hónap
/ Ifjúsági Sátor
13:45
Néptánc: Fenyőcske Néptáncegyüttes (Kónya Ádam Művelődési Ház) és az Izvoraşul csoport
http://www.kultur.ro
/ Kultúrkert színpad
14:00
Outsider Music Fest 2012
— fogyatékkal élők művészeti fesztiválja. Fellépők: Az Írisz drámacsoport, Philadelphia Pro Familia Support zenekar, a Írisz ház tánccsoportja és zenekara, a tordasi Szivárvány Együttes, Krizbai Teca a Csillag születik sztárja.
/ Írisz ház, Gyöngyvirág utca 5.
14:00
Előadás: Sapientia Tudományegyetem, Műszaki és Társadalomtudományi Kar Rögtönzött interjúkészítés, laborkísérletek (Csíkszereda)
/ Ifjúsági Sátor
15:00
A Háromszék napilap Nagy nyereményjátékának negyedéves sorsolása
/ B színpad
18:00
Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt díjkiosztó
/ Ifjúsági Sátor

Vasárnap - április 29.

10:00
Néptánc: Óvodások és kisiskolások néptáncműsor
— Zsombor néptáncegyüttes (Sepsibükszád), Murgó néptáncegyüttes (Mikóújfalu), Vörösbegy néptáncegyüttes (Bodok), Csere néptáncegyüttes (Uzon) – oktató: Gáspár Attila koreográfus
/ Kultúrkert színpad
10:00
Néptánc: Néptáncegyüttesek fellépése
— - rétyi “Nyír” Néptáncegyüttes Óvodásai és Iskolásai
- sepsibükszádi “Zsombor” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola Csoportja)
- mikóújfalu – “Murgó” Néptáncegyüttes Gyerekcsoportja
- sepsibodoki “Vörösbegy” Néptáncegyüttes (Óvoda és Iskola)
- uzoni “Csere” Néptáncegyüttes
/ Kultúrkert színpad
10:00
Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, lovasíjász- és baranta eszközök bemutatása
11:00
A 100 kilós székely házikenyér ünnepélyes átvétele és megáldása
/ B színpad
11:00
dr. Fosztó Mónika, dr. Olteanu Laura adjunktus Felvételi tájékoztató a Babeş–Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi tagozatáról
/ Ifjúsági Sátor
11:00
Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Tanulók Palotájának “Batyus” néptáncegyüttes és a Bodzaforduló csoportja
/ Kultúrkert színpad
14:45
A Székely Hírmondó nyereményjátékának sorsolása
/ B színpad
15:00
a Constantin Brâncuşi Iskolacsoport diáktanácsa Hagyományos bulz
/ Ifjúsági Sátor
Amigo Intercost Pepsi Ciuc Premium Arix Impex Abies Hunting Gorgo panzio Arcon Pinguin Tricomserv Autoliv Dioszegi Pekseg Prod Spicom Lro Covalact Depo Bertis Kaufland Conico Fit Sped Fenestela 68 Viastein Merkur Aquaris distribution Install-all Ordog kft T3 Kiado Teglas panzio Hotel Park Agora panzio Casa cu flori Europa Tanulmanyi Kozpont Arkos Auto Bogyo Multi Nr Julia viraguzlet Alter net Alisca Vending Sepsi Radio MTVA Friss fm Uj Magyar Szo Profi radio Slager Radio Plusz Portal Radio Romania Actualitati Mesagerul de Covasna Szekelyhon Erdelyi Naplo Kronika Erdely Fm Transindex Marosvasarhelyi Radio Zile si Nopti Observatorul de Covasna Haromszek napilap Fun Fm Retro Radio Prima Radio Erdely TV Kulturpart Nepujsag Regio Magazin Manna UH CSH Kukker Sepsi Hirdeto Udvarhelyi hirdeto Csiki hirdeto Zene Lapszemle Brassoi Lapok Brassai Magyar Adas Szabadidokalauz Szek-helyek Nem teve Szekelyfold info Kakukk Szatmar Csernaton TV Polyp TV TVR Magyaradas
© - Szent György Napok 2012 - Szerzői jogvédelem